Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

BİR SÜPER ÖZELLİK DAHA. KROKİYE YOL TARİFİ

Bir Süper Özellik Daha. Krokiye Yol Tarifi


defa gösterilmiştir
Firma sitelerinin olmazsa olmazlarından biri olan iletişim kısmında kroki bölümünde yol tarifi özelliği eklenmiştir.
Sizlere yeni ve eminiz çok kullanışlı olacak bir özelliği sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özellik sitelerimizde iletişim sayfasında bulunan kroki modülüne artık site dernek logonuzun otomatik eklenmesi ve kullanıcıların bulunduğu konumdan sizin adresinize nasıl ulaşabileceğiniz gösteren yol tarifi özelliğidir.

Yol Tarifi özelliği nedir?

Yol tarifi gelişmiş browserlarda (IE9+,Chrome,Firefox,Safari,Opera ve mobile browserlar) bulunan kullancının konumunu bir şekilde (IP adresi, kablosuz modem konumu, GPS vs..) bulup bunu gezindiği siteyle paylaşabilmesi özelliğidir. Bu özellik genellikle harita uygulamarından kullanılmaktadır. İşte bu konumunu bildirmesini biz kullanıcıdan talep ederek kullanıcının da onayı ile bu konumdan bizim haritamızda atamış olduğumuz kendi konumumuza Google map kullanarak yol tarifi yapılmasıdır.

Kullanıcılar konumunu paylaşmazsa ne olur?

Böyle bir durumda kroki normal bir kroki işlevi görür ve sizin atamış oldunuz konumunuzu logonuzuda kullanarak sergiler.

Yol Tarifi özelliğini nasıl kullanabilirim?

Düzenle Tuşu Google Map den kroki seçiniz Yol tarifi özelliği için öncelikle sitenizde iletişim sayfanıza buradan da kroki sayfanıza geliniz. Sonra sağ üstte bulunanan düzenle tuşuna basınız. Sonra gelen sayfadan GoogleMap'den Kroki Seçiniz tuşunu basınız.
Karşınıza kroki seçme penceresi gelecektir. Yapmanız gereken sadece kurumunuzun yerini haritada bulmak ve Ekrandaki Haritayı Kroki Olarak Ata tuşuna basmanız. Varsayılan olarak Yol Tarifi otomatik atanacaktır.

Yol Tarifi özelliğini kullanmak istemiyorum. Bu mümkünmü?

Evet. GoogleMap'den Kroki Seçiniz tuşuna bastıktan sonra gelen pencerede üst kısımda Krokide Yol Tarifini Etkinleştir diye bir seçenek göreceksiniz. Varsayılan burası seçili gelir. Bu seçeneği kaldırırsanız yol tarifi özelliği komple devre dışı kalır.

Yol Tarifi özelliğini kullanmak istiyorum. Ama bu otomatik değilde kullanıcı kendi isterse olsun. Bu mümkünmü?

Yol Tarifi İçin Tıklayınız

Evet. Bir önceki soruda bahsedilen bölümde Krokide Yol Tarifini Etkinleştir seçeneğinin hemen yanında Yol Tarifini Otomatik Listele seçeneğini devre dışı bırakırsanız kullanıcı kroki sayfanıza girdiğinde normal bir kroki gibi davranır. Taki kullanıcı krokinin altında bulunan Yol Tarifi İçin Tıklayınız tuşuna basana kadar. Bu tuşa bastığı zaman browser konum bilgisinin iznini isteyecek ve sonra yol tarifine başlayacaktır.

Bu özellik ücretlimi?

Hayır. Bu özellik diğer tüm özellikler gibi tüm kullanıcılarımıza ücretsizdir.

Örnek bir yol tarifi özelliği kullanan sayfa söyler misiniz?

Kendi firmamızın iletişim sayfasını inceleyebilirsiniz. http://www.hazirportal.com/iletisim/kroki/ Normalde bazı kurumsal sitelerde bu özelliğe benzer bir uygulama görmüşsünüzdür. Ama o sitelerde bu özellik kullanıcının konumuna göre değil sadece avrupa yakasından gelecekler için şu güzergah, anadolu yakasından gelecekler için şu gürergah gibi manuel oluşturulmuş krokilerdir.

Harita da kendi logomuzu kullanmak istiyoruz. Bunu nasıl yapabiliriz?

Aynı bizim kendi logomuzu kullandığımız gibi siz de derneğinizin, sitenizin veya firmanızın logosunu kullanabilirsiniz. Bunun için yönetim paneline gidiniz. Buradan Genel Ayarlara (A-1) e geliniz. Sonra üste bulunan logo bölümü ayarlarına geliniz. Burada logo değiştir tuşuna basarak logonuzu atayabilirsiniz. Şunu unutmadan bildirelim logoların zarif gözükmesini istiyorsanız mümkünse jpg değil png olarak kaydediniz. Eğer png kullanırsanız kenarında beyaz boşluklar saydam olabilir.

RESİMLERRESİMLER
GÖNDERİLEN YORUMLARGÖNDERİLEN YORUMLAR

Ekleyen: FAHRİ HACICAFEROĞLU 06 Haziran 2012, Çarşamba 19:31
Ellerinize beyninize sağlık. Mevlem size verdiği bu güzel aklı insanara hayırlı yolda hizmet için kullandığınız için Allah Zülcelal ve Tageddes Hazretleri sizlerden razı olsun. İnşAllah bu çalışmalarınız Dünyaya zülmü getiren ve günümüzde de insanları ve özellikle Müslümanların kanlarını döken İsrail'e ait bir şirketin yaptığı Myheritage sitesini en kısa zamanda kat kat daha geçer ve onun sizlerden bilgi almasını sağlarsınız.
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0234

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran