Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

DUYURU MODÜLÜ

Duyuru modülü ile sitenizden kullanıcılara kısa duyurular yapabilirsiniz. Ayrıca bu duyuruları siteye ilk giriş esnasında popup ta açmasını sağlayabilirsiniz. Böylece önemli duyurularınız siteye girenlerin gözünden kaçmaz.
  • Duyuru modülü kaç bölümden oluşmaktadır?

    Duyuru modülü site arayüzünde ve yönetim panelinde bulunan kısımlardan oluşmaktadır. Bunlar 

    Ana sayfa gösterim modülü


    Bu kısım ana sayfada orta sıra modüllerinde yer alır. Duyuru modülüne gönderilen son duyuruların listelendiği kısımdır. Yönetim panelinden menü ve modül işlemleri (H-1) bölümünde bulunan orta kısım modülleri sekmesinden bu modül istenilirse gizlenebilir.

    Site duyurular sayfası


    Bu kısım ana sayfada sol menüden tıklandığında açılan tüm duyuruların son gönderilen en üste olacak şekilde listelendiği bir sayfadır.

    Site duyuru detay sayfası


    Bu kısım hem ana sayfa bulunan duyuru modülünden herhangi bir duyuru tıklanıldığında yada duyurular sayfasında bulunan duyurulardan birisi tıklandığı açılan sayfadır. Bu sayfada duyuru ile ilgili girilmiş tüm bilgiler yer alır. Ayrıca yorum kısmı açıksa yorum yapılabilir. Duyuruyla ilişkili resim, video ve dosya ilişkili ise bu da burada listelenir. Bu sayfalar istenilirse yönetim panelinden duyuru işlemleri (F-2) sayfasından üye olmayanlara kapatılabilir.

    Site duyuru detay düzenleme sayfası


    Bu kısım sadece yöneticilere açık bir kısımdır. Bu sayfadan bulunduğunuz duyuruyu düzenleyebilirsiniz. Bu kısma erişmek için duyurunun detay sayfasında sağ üst köşede bulunan düzenle tuşu ile erişebilirsiniz.

    Site duyuru popup penceresi


    Bu bölüm eğer bir duyuru yönetim panelinden popupta açılacak olarak işlenmişse site ilk açıldığında ekrana gelen ve duyuru içeriğinin gösterildiği bir modüldür. Bu modül ile ilgili detaylar aşağıda ilgili başlık altında listelenmiştir.

    Yönetim paneli duyuru işlemleri sayfası


    Bu kısım yönetim panelinde bulunur.Bu kısma yönetim panelinden Duyuru İşlemleri (F-2) tuşunu tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu kısımda yayınlanmış tüm duyurular listelenir. Yeni duyuru eklenebilir. Mevcut duyurular düzenlenebilir veya silinebilir. Duyuru detay sayfası üye olmayanlara kapatılabilinir. Ve bir çok işlem buradan gerçekleşir.

    Yönetim paneli duyuru detay sayfası


    Bu kısım yönetim panelinde bulunan duyurular sayfasından yeni duyuru tuşuna basarak veya mevcut bir duyurunun düzenle tuşuna basarak erişebilirsiniz. Bu sayfadan duyuru ile ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz. Burada yapılan düzenleme işlemlerinin bir kısmı site arayüzünde bulunan duyuru detay düzenleme den de yapılabilir.
  • Duyuru modülü ile haber modülünün farkları nelerdir?

    Duyuru modülü ile haber modülü bir birine benzer modüllerdir. Haberler daha çok site bünyesinde olmuş büyük olayları bildirmek için kullanılan genelikle fotoğraf ile takviye edilen bir modüldür. Bu modülün de anasayfa da son haberlerin listelendiği bir kısmı vardır. Duyuru ise daha basit olayların kullanıcılara bildirildiği kısa haberlerdir diyebiliriz. Duyuru modülünün bir artısı ise anasayfaya girişte popupta açılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece siteye girenlerin gözünden kaçmaz. Haber modülünde böyle bir özellik yoktur. Bunlar dışında habere fotoğraf, video ve dosya ilişkilendirmek mümkün olduğu gibi bu özellikler duyuru modülünde de vardır.
  • Siteye nereden duyuru ekleyebilirim?

    Sitenize iki yerden duyuru ekleyebilirsiniz. Birincisi her türlü işlemin yapıldığı yönetim panelinden. Diğeri ise site arayüzünde bulunan üye menüden portal işlemleri bölümünden Duyuru Gönder seçeneğinden. Üye menüden eklemelerde sadece yöneticiler değil aynı zamanda üyeler de duyuru ekleyebilirler. Varsayınlan olarak bu gönderilen duyurular direkt yayınlanmaz. Yönetici onayından geçer. Eğer yönetici otomatik olarak yayınlanmasına ayarlamışsa direkt yayınlanır. Yöneticilerin üye menüden gönderdiği duyurular direkt yayınlanır.

    Yönetim panelinde Duyuru İşlemleri(F-2) tuşuna basarak duyurular bölümüne geliniz. Burada açılan sayfada üst kısımda bulunan duyuru ekle tuşuna basarak duyuru ekleyebilirsiniz. Yönetim panelinden eklenen duyurularda ayrıca popup ta açılmasını sağlayan seçenekler de vardır. Bu seçenekler üye menüden eklenen duyurularda bulunmamaktadır. Eğer bu duyuruları anasayfa da popupta açılmasını isterseniz yönetim panelinden bu duyuruyu bulup düzenleme işleminden ana sayfa popup duyurusu yapabilirsiniz.

  • Üyelerin gönderdiği duyuruları yönetici onayından geçmesini nasıl sağlarım?

    Varsayılan olarak üyelerin üye menüden gönderdiği duyurular yönetici onayından geçerek yayınlanır. Eğer yönetici üye menüden gönderirse bu duyuru direkt yayınlanır. Eğer üyelerin gönderdiği duyurular direkt yayınlanmasını isterseniz bunun için yönetim panelinden Genel Ayarlar (A-1) kısmından "Üyelerin Duyuru Gönderimi" seçeneğini "Bildirimler Otomatik Yayınlansın" seçeneğini seçerek ayarlayabilirsiniz.
  • Duyuruları siteye girişte popupta açılmasını nasıl sağlarım?

    Duyuru modülünün en güzel özelliklerinden birisi de siteye birisi girdiği zaman sayfa yüklenir yüklenmez popupta açılma özelliğinin olmasıdır. Bu özellik sadece yönetim panelinden eklenen duyurular için geçerlidir. Bunun için yeni bir duyuru eklerken veya mevcut duyuruyu güncellerken "Anasayfa Popup Duyurusu" seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır. Her zaman sitede en son eklenen popup özelliği aktif olan duyuru popupta açılır. Bu duyurudan sonra duyuru ekleseniz ve bu eklene duyuru popup özelliği aktif olmasa bile bundan önceki eklenen duyuru popupta açılmaya devam edecektir.
  • Popupta açılan duyurulara ne gibi ayar yapabilirim?

    Popupta açılan duyuruların bir kişi için kaç defa gösterileceğini yönetim panelinden genel ayarlardan ayarlayabilirsiniz. Bunun için "Gösterilecek Popup Duyuru Sayısı" seçeneğindeki gösterim rakamını değiştirmeniz yeterlidir. İdeali 2-3 dür.

    İkinci bir ayar ise popupta açılan duyurunun boyutunu ayarlıyabilmenizdir. Böylece duyuru içerisine koymuş olduğunuz bir davetiye tam ekranı kaplayabilir yada Facebook sayfanızın like box kutusu büyüklüğüne ayarlayıp dikkati beğen tuşuna çekebilirsiniz. Bu ayarları yönetim panelindeki duyuru ekleme yada düzenleme sayfasından "Popup Penceresi Genişliği" ve "Popup Penceresi Yüksekliği" seçeneklerinden pixel cinsinden ayarlayabilirsiniz.

    Üçüncü bir seçenek ise yine aynı düzenleme penceresinde bulunan okudum tuşu göster seçeneğidir. Bu seçenek işaretlenirse duyuru popupta açıldığında kapatma tuşunun hemen solunda okudum yazan küçük bir tuş belirecektir. Kullanıcı bu tuşu tıklarsa bir daha bu kullanıcıya bu duyuru gösterilmeyecektir. Normal şartlarda genel ayarlardan ayarlamış olduğunuz "Gösterilecek Popup Duyuru Sayısı" kadar gösterilmeye devam edecektir.

    Genel ayarlardan gösterilecek popup duyuru sayısını ayarlama

  • Mevcut duyuruları nasıl silebilir, düzenleyebilir ve fotoğraf,video ekleyebilirim ?

    Bu işlemlerden içerik ve başlık düzeltmesi işlemini site arayüzündeki duyuru detay sayfasındaki düzenleme tuşuna basarak yapabilirsiniz. Buradan sadece duyuru içeriği ve duyuru başlığını değiştirebilirsiniz. Duyuru ile ilgili tüm değişiklikleri ise yönetim panelinde duyurular kısmında bulunan düzenleme tuşuna basarak yapabilirsiniz. Bu tuş duyuruların listelendiği sayfanın sağ kısmında işlemler sütununda yer alır. Ayrıca burada duyuruyu silme tuşu, duyurunun onayını kaldırma veya onaylama tuşu ile duyuruya gönderilen yorumları inceleme tuşu da yer alır.

    Duyuruya fotoğraf gönderme işlemi şuan sadece arayüz sayfasındaki duyuruyu düzenleme tuşuna basarak gelen duyuru düzenleme sayfasından yapılmaktadır. Duyuruya aynı haber modülündeki gibi fotoğraf, video ve dosya ekleyebilirsiniz.


        VİDEOLARVİDEOLAR
Sayfa Üretim süresi :0,0273

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran