Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

ÜYELİK SİSTEMİ ENTEGRASYONU

Üyelik sisteminin Facebook entegrasyonu sitemizde bulunmaktadır. Bu özellik iki şekildedir. Birisi üyelik sisteminin Facebook kullanılarak gerçekleşmesi diğeri ise Facebook kullanarak üye olanlar ile daha sonradan hesabını Facebook'a bağlayanlar için Facebook Zaman Tüneli (Open Graph) yayınıdır. Bu ilk özelliği bazı sitelerde denk gelmişsinizdir. Üyelik formu olan sayfada Facebook ile bağlan veya Twitter ile bağlan diye tuşlar göreceksiniz. İşte bu tuş bizim sistem de de üst kısımda bulunan menüde bulunmaktadır. Diğer özellik ise çok büyük siteler de bulunmaktadır. Mesela Mynette bir video izlediğinizde Facebook zaman tünelinizde bu videoyu izlediğinize dair yayın yapılır. İşte bu özelliğin aynısı bizim sistemimizde de bulunmaktadır.


 • Facebook kullanarak kaç şekilde üye olunabilir?

  Facebook kullanarak sitelerimize iki şekilde üye olabilirsiniz.

  Birincisi Facebooktan izin aldıktan sonra Facebook hesabınızdan gelen bilgilerin klasik üyelik formuna aktarılması ile meydana gelen üyelik şekli. Bu üyelik şeklinde tam üye olunmaz. Üyelik formuna bilgiler aktarıldıktan sonra gönder tuşuna basarsanız üye olursunuz.

  İkinci üyelik şekli ise Facebooktan izin aldıktan sonra otomatik olarak üye olunması. Bu üyelik şeklinde üyelik formu karşınıza çıkmaz. Eğer varsa sadece site üyelik sözleşme sayfası çıkar.

  Bu seçenekleri ise yönetim panelinden Genel Ayarlar dan ayarlayabilirsiniz. Facebook'tan Üyelik: Direkt Olarak Üye Olunsun yada Facebook Bilgileri Üyelik Formuna Aktarılsın diye iki seçenek vardır. Bunlardan herhangi birini seçtikten sonra site ana sayfasına geliniz. Burada menüde sağ üst kısımda bulunan Facebook ile bağlan tuşuna basarsanız seçili üyelik şekline göre sizi sistem yönlendirecektir. • Facebook'tan üyelik formuna bilgi aktararak üyelik nasıl olur?

  Bu özellik önce yönetim panelinden genel ayarlardan(A-1) etkinleştirilir. Sonra siteye üye olmak için sayfanın sağ üstünde bulunan menüden Facebook ile bağlan tuşuna basılır. Eğer üye daha önceden üye olmuşsa direkt üye girişi yapacaktır. Üye olmamış ilk kez üye oluyorsa açılan pencerede sizi sistem önce Facebook a yönlendirecektir. Eğer Facebook a giriş yapmamışsanız giriş yaptıktan sonra onay penceresi açılacak ve Facebook sizden Hazır Portal Sistemi uygulamasına izin vermenizi isteyecektir. Bu işlemlerden sonra pencere kapanacak siteye geri gelecektir. Site de ise karşınıza üyelik formu çıkacaktır. Üyelik formunda bazı kutulara facebook tan gelen bilgiler aktarılmış olacaktır. Üyelik formudan eğer eksik sorular varsa bunları da üye doldurduktan sonra siteye üye olabilecektir.

  Normal şartlarda siteye üye olanları otomatik onaylansın seçili ise bu üye de aynı şekilde siteye üye olacak ve otomatik onaylanacaktır. Eğer üyelikler otomatik değilde yönetici tarafından onaylansın seçili ise bu sefer genel ayarlardaki Facebook'tan Üyelik Formu ile Üye Olanlar "Üyeliği Otomatik Onaylansın" ve "Üyeliği Yönetici Tarafından Onaylansın" seçeneğine göre hareket edecektir. Ayrıca bu üyelere kısıtlama uygulamak da mümkündür. Bu konuda aşağıda bulunan "Facebook tan üye olanlara özel kısıtlamalar var mıdır?" başlığına bakınız. Ayrıca yandaki videoyu da mutlaka izleyiniz.

 • Facebook'tan direkt üyelik nasıl olur?

  Bu özellik önce yönetim panelinden genel ayarlardan(A-1) etkinleştirilir. Sonra siteye üye olmak için sayfanın sağ üstünde bulunan menüden Facebook ile bağlan tuşuna basılır. Eğer üye daha önceden üye olmuşsa direkt üye girişi yapacaktır. Üye olmamış ilk kez üye oluyorsa açılan pencerede sizi sistem önce Facebook a yönlendirecektir. Eğer Facebook a giriş yapmamışsanız giriş yaptıktan sonra onay penceresi açılacak ve Facebook sizden Hazır Portal Sistemi uygulamasına izin vermenizi isteyecektir. Bu işlemlerden sonra pencere kapanacak siteye geri gelecektir. Ve otomatik olarak facebooktan gelen bilgilerle yeni oluşturulan üye olarak giriş yapacaktır. Sistem o kadar kaliteli yapılmıştır ki facebooktan profil fotonuzu bile almaktadır.

  Yönetim paneli genel ayarlardan eğer Facebooktan direkt üye olanlar için A yetkili normal üye olarak seçilmişse üyelik formunu doldurup ve yönetici tarafından onaylanmış üyeler gibi her türlü A yetkili işlemleri yapabilecektir. Eğer A- kısıtlı üyelik olarak seçilmişse normal bir üye gibi her türlü içeriğe bakabilecek ama herhangi bir içerik gönderemeyecektir. Yönetici daha sonra isterse bu kişinin yetkisini A- den A ya çevirip normal üye gibi davranmasını sağlayabilir. Ayrıca yandaki videoyu da mutlaka izleyiniz. • Facebook'tan üye olanlara özel kısıtlamalar var mıdır?

  Hem direkt üyelik şekli için hem de facebook bilgileri üyelik formuna aktarılsın ile olan üyelik şekli için iki şekilde üye yetkisi belirleyebilirsiniz.

  Birincisi A (Üye) yetkisi. Bu yetki tıpkı normal üyelik formu ile siteye üye olanlar ve bu üyelerin yönetici tarafından onaylanması sonucu oluşan klasik üyelik yetkisidir. Sitedeki her türlü sayfaya yorumda bulunabilir, video, fotoğraf,içerik ve bildirim gönderebilirler. 

  İkincisi ise Facebooktan üye olanlar çin özel yapılmış A- (Kısıtlı üye) yetkisidir. Bu üyelik şekli sadece site içeriğine göz atmaktan ibaret olup herhangi bir içerik gönderimi mümkün değildir. Yönetici daha sonra isterse bu üyeleri A yetkisine atayabilir.

 • Mevcut üyelerin Facebook hesaplarını bağlaması mümkün müdür?

  Evet. Üye girişi yaptıktan sonra sağ üst kısımda Hesabınızı Bağlayın yazan bir tuş görecekler. Bu tuşa basarak o anda açık olan facebook hesaplarını bağlayabilirler.
 • Hangi üyeler Facebook hesabını bağlamış bunu nasıl öğrenebilirim?

  Yönetim panelinde Kayıtlı Üyeler(A-2) bölümüne hesaplarını facebooka bağlamış yada direkt facebooktan üye olmuş üyelerin listelendiği bir sütun yer almaktadır. Ayrıca bu sütuna mevcut üyenin zaman tüneli paylaşımı etkin mi değilmi bunu da öğrenebileceğiniz bir ikon bulunmaktadır. Hemen sayfanın üstüne ise Facebook Hesabı Bağlı Üyeler diye bir link ile sadece Facebook hesabı bağlı olanları süzebilirsiniz.

 • Üyelerin Facebook zaman tüneli (Open Graph) paylaşımı nedir.

  Bu özellik Facebook'un yakın zaman önce çıkarmış olduğu ingilizcesi Open Graph denen facebook hesabı olan kişilerin internet sitelerinde gezinmeleri ve yaptıkları işlemleri facebook zaman tünelinde hareketler kısmında yayınlamasına olanak veren bir sistemdir. Büyük bir ihtimalle sizin de bazı arkadaşlarınızın yaptıkları işlemler sizin facebook haber kaynağınıza düşmektedir. İşte falan arkadaşınız Mynet te şu videoları izledi, falan arkadaşınız Milliyet Haber de şu haberi okudu diye bazı yayınlar gözünüze çarpmıştır. İşte bu özellik Open Graph ile olmaktadır. Sitelerimizde bu özellik sunulmakta olup Facebook tan uygulamamıza videolar için izleme, fotoğraflar için inceleme ve geri kalan modüller için ise okuma eylemleri için izin alınmıştır.

  İzinler neticesinde artık Facebook hesabı bağlı olan üyelerimiz site bünyesinde yaptığı gezinmeler artık kendi facebook zaman tünelinde otomatik paylaşılacaktır. İsterlerse bu özelliği devre dışı bırakabilir ve geçmiş paylaşımlarını kaldırabilirler.

 • Sitede hangi modüllerin Facebook zaman tüneli (Open Graph) paylaşımı vardır.

  Facebook zaman tüneli paylaşımı sadece içerik gönderilen sayfalarda geçerlidir. 

  Bu modüller sırasıyla
  Haber Modülü
  Duyuru Modülü
  Etkinlik Modülü
  Söyleşi Modülü
  Basın Bülteni Modülü
  Yazarlar Modülü
  Ek Sayfalar Modülü
  Yeni Doğanlar Modülü
  Vefat Edenler Modülü
  Askerde Olanlar Modülü
  Hasta Olanlar Modülü
  Duğünü Olanlar Modülü
  Standart Sayfalar Modülü
  Ziyaretçi Defteri Modülü
  Mesaj Panosu Modülü
  Forum Modülü
  Dernek Etkinliği Modülü
  Foto Galeri Modülü
  Video Galeri Modülü

  Bunlardan video galeri de izlediğiniz videolar video,film izledi olarak, foto galeride baktığınız resimler fotoğraf inceledi olarak geri kalanlar ise makale,yazı okudu olarak paylaşılmaktadır.


 • Facebook zaman tüneli (Open Graph) paylaşımı nasıl devre dışı bırakılır.

  Bu işlem iki şekilde yapılabilir. Birincisi sadece üyenin kendisinin devre dışı bırakması. İkincisi ise yöneticinin belli bir modül için zaman tüneli paylaşım özelliğini devre dışı bırakması.

  Üyenin kendi gezinmelerinin devre dışı bırakılmasını üye kendisi yapabilir. Bu işlem zaten facebook tarafından uygulamamıza izin verilmesi için gereken bir zorunluluktur. Bu işlem için üye herhangi bir sayfaya gelir. Sayfa altında bulunan sosyal işlemler kısmında "Okuduklarım facebook zaman tünelinde otomatik yayınlansın" seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneği devre dışı bırakırsa bundan sonra tüm gezinmeleri yayınlanmayacaktır.

  Yöneticinin belli bir modül için zaman tüneli paylaşımını kapatması ise yönetim panelinden Zaman Tüneli Ayarları (E-4) bölümünden olacaktır. Bu sayfada hemen hemen tüm modüller teker teker zaman tüneli özelliği devre dışı bırakılabilinir. • Facebook zaman tüneli (Open Graph) paylaşımından nasıl kayıt silinir.

  Bu işlem için hangi modüle ait kayıtları silmek istiyorsanız o modülden herhangi bir sayfaya geliniz. Mesela haber modülündeki paylaşımlar için haber detay sayfasına geliniz. Foto galerideki paylaşımlar için herhangi bir fotoğrafın detay sayfasına geliniz. Son açılan sayfada alt kısımda bulunan sosyal işlemler kısmında "Geçmiş Baktıklarım" yazan link tuşuna basınız. Bir müddet sonra o modüle ait tüm paylaşımlarınız gelecektir. Bu listede ayrıca bulunduğunuz sayfaya ait içerik de Şuan ki Sayfa diye işaretlenmiştir. Bunlardan silmek istediğiniz kaydın sağ tarafında kaydı sil diye bir tuş göreceksiniz. Bu tuşa basarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.VİDEOLARVİDEOLAR
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0508

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran