Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

YÖNETİM PANELİ ENTEGRASYONU

Sitemizde yönetim panelinizi Facebook hesaplarınızla, Facebook kurumsal ve fan sayfalarınızla, abonesi olduğunuz gruplarla entegre edebilirsiniz. Bu özellik sadece bir yöneticinin hesabına da bağlı değildir. Bir kaç yönetici de hesaplarını bağlayarak entegrasyon yapabilirler. Entegrasyon sonrası yaklaşık 20 kadar modülün içerikleri otomatik veya manuel olarak Facebookta yayınlanacaktır. İsterseniz yayınlanmasını istemediğiniz hesaplarınızı devre dışı bırakabilir sadece istediğiniz hesaplarınıza yayın yapılmasını sağlayabilirsiniz.


 • Facebook entegrasyonu tam olarak nedir?

  Facebook entegrasyonu yönetim panelinde bulunan facebook entegrasyonu tuşu ile Hazır Portal Sistemi facebook uygulamasına izin verme işlemidir. Bu izin neticesinde sitenize sizin veya üyelerinizin eklemiş olduğu her türlü haber, duyuru, forum mesajı,  ziyaretçi defteri mesajı, ek sayfa, fotoğraf, video, etkinlik vs.. gibi 20 kadar içerik isterseniz otomatik isterseniz tek tuşla manuel olarak facebook hesabınızda yayınlacaktır. 

  Bu modüller sırasıyla
  Haber Modülü
  Duyuru Modülü
  Etkinlik Modülü
  Söyleşi Modülü
  Basın Bülteni Modülü
  Yazarlar Modülü
  Ek Sayfalar Modülü
  Yeni Doğanlar Modülü
  Vefat Edenler Modülü
  Askerde Olanlar Modülü
  Hasta Olanlar Modülü
  Duğünü Olanlar Modülü
  Standart Sayfalar Modülü
  Ziyaretçi Defteri Modülü
  Mesaj Panosu Modülü
  Forum Modülü
  Dernek Etkinliği Modülü
  Foto Galeri Modülü
  Video Galeri Modülü
  Facebook Mesaj Modülü
 • ...
 •    
 • İçerikler hangi hesaplarda paylaşılır?

  Facebook'ta dört farklı hesap türü vardır. Bunlar hemen hemen herkesin sahip olduğu kişi hesapları, bu kişilerin oluşturduğu firmalar, kurumlar, markalar, dernekler vs.. için oluşturulmuş kurumsal sayfalar yada fan sayfaları, yine kişilerin oluşturduğu gruplar, ve son olarak kişilerin oluşturduğu uygulamalar. Facebook entegrasyonu sonrası bunlardan kişi hesapları ve bu kişi hesaplarının sahibi olduğu kurumsal sayfalar ile bu kişi hesaplarının yöneticisi olduğu yada üyesi olduğu gruplara paylaşım yapılabilir. Uygulamalara şuan için paylaşım düşünmüyoruz. Özetle kişi hesapları, kişinin yöneticisi olduğu kurumsal sayfalar ve kişinin üyesi olduğu gruplar. 
 • Birden fazla Facebook hesabı bağlanabilir mi?

  Evet bağlayabilirsiniz. Bunun için ilk bağlama sonrası Facebook'a gidip çıkış yapıp diğer hesabınızla giriş yapın. Sonra tekrar yönetim paneline gelip facebook entegrasyonu sayfasından hesabını bağla tuşuna basınız.
 • Bazı bağlanılan hesapların paylaşıma kapatılması mümkün mü?

  Evet bağlama sonrası karşınıza tüm hesaplar gelecektir. Bu hesaplardan bazıları sizin kişisel ilgi duyduğunuz grup hesapları olabilir. Mesela Fenerbahçe sevenler grubu. Sitenize yüklediğiniz içeriklerin bu gruplarda paylaşılması doğru olmayabilir. Bu yüzden sitenizle ilgisi olmayan hesapları paylaşıma kapatmanız gerekmektedir. Bunu hesabın onay sütunundaki ikona basarak yapabilirsiniz. 
 • Facebook Entegrasyonuna nasıl hesabınızı bağlarsınız?

  Facebook entegrasyonu yapabilmek için yönetim panelinden Facebook Entegrasyonu(E-1) tuşuna basınız. Açılan ekranda üst kısımda bulunan Facebook Hesabını Bağla tuşuna basınız. Bundan sonra sistem sizi yönlendirecektir. Eğer facebook a daha önceden giriş yapmadıysanız önce giriş yapmanızı isteyecektir. Daha sonra açılan pencerede Hazır Portal Sistemi uygulamasına izin vermenizi isteyecektir. Gerekli izinleri verdikten sonra tekrar kendi sitenize dönüş yapılacak ve sahibi olduğunuz hesap ve bu hesaba bağlı sayfalar ile abonesi olduğunuz gruplar listede yer alacaktır. Konuyu daha iyi anlamanız için yandaki videoyu izleyiniz.
    
 • Facebook hesabınızı bağladıktan sonra nasıl paylaşım yapabilirim?

  Bu işlemi iki şekilde yapabilirsiniz. Biri manuel paylaşım. Diğeri ise otomatik paylaşım. Yaklaşık 20 kadar içerik modülünün yönetim panelinde listelendiği sayfaları vardır. Bu sayfalarda içeriklerin facebook ta paylaşımı ile ilgili tuşlar göreceksiniz. Bu tuşlara basarak facebook paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz. Aynı tuşa bir daha basarsanız bu sefer paylaşılmış içerik facebooktan kaldırılacaktır. 
   
 • İçeriklerin otomatik paylaşımı nasıl yapılır?

  Otomatik paylaşım yönetim panelinde Facebook Entegrasyonu (E-1) bölümünden ayarlanabilir. Mesela forum kısmına üye birisi mesaj bıraktığında bunun facebookta otomatik yayınlanması gibi. Yada yöneticinin siteye haber eklemesi sonrası bu haberin otomatik yayınlanması gibi. Bu yayınlanma süreleri isterseniz ayarlayabilirsiniz. Varsayılan 5 dakikadır. Sebebi ise haber gibi içeriklere resim eklemeniz gerekmektedir. Bu resim eklendikten sonra paylaşılması facebook ta paylaşılması daha güzel olacaktır. Ayrıca bünyesinde video olan içerikler facebookta videolu olarak paylaşılacaktır. Otomatik paylaşım sonucu içeriğin listelendiği sayfaya facebookta paylaşıldığına dair işaretlenecektir.
   
 • Aşırı miktarda paylaşım yapmam mümkün mü?

  Maalesef bu mümkün değildir. Aşırı miktarda içerik paylaşmanız durumunda spamı önlemek için Facebook hesabınızı geçici paylaşıma kapatacaktır. 
 • Bağlı hesaplara sadece mesaj göndermek nasıl yapılır?

  Bunun için yönetim paneli Facebook'a Mesaj Gönder (E-2) tuşunu kullanabilirsiniz. Bu kısım sayesinde sitenizden içerik paylaşımı sunulmamış kısımları da paylaşabilirsiniz. En basitinden bağlı hesaplarınıza toplu mesaj gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz mesajlar Facebook Mesajları (E-3) bölümünde listelenir. İsterseniz buradan daha sonradan kaldırma işlemi yapabilirsiniz.
   
 • Yapmış olduğunuz paylaşımlar geri nasıl kaldırılır?

  Bu işlemi paylaşımı yapılmış içeriğin yönetim panelindeki kendi modülünden yapabilirsiniz. Facebookta paylaşıldığına dair facebook logosu koyu içerikler facebookta paylaşıldığını gösteririr. Aynı tuşa bir daha basarsanız bu içerik bağlı bulunan paylaşılmış tüm içeriklerden kaldırılır. Facebook'a Mesaj Gönder (E-2) modülünden yaptığınız gönderimler ise Facebook Mesajları(E-3) kısmından kaldırılır. Eğer facebook hesabınızdan Hazır Portal Uygulaması nı kaldırdıysanız bu işlem gerçekleşmeyecektir.
 • Kurumsal Facebook sayfası nasıl oluşturulur?

  Öncelikle kurumsal Facebook sayfası yada Facebook fun sayfası nedir bunları anlatalım. Nasıl Arçelik, Philips, Garanti Bankası, İş Bankası vs.. kurumsal firmaların internette siteleri varsa aynı şekilde bu firmaların kendilerini Facebookta temsil etmek için Facebook ta da sayfaları bulunmaktadır. Bu sayfalar kişi hesapları ile karıştırılmamalıdır. Kişi hesaplarında arkadaşlık isteği ve bu arkadaşlık isteğine onay verilmesi şeklinde doğan bir hesaptır. Halbuki sayfa hesaplarında ise beğenmeler şeklinde olmaktadır. Mesela Garanti Bankasının bir milyondan fazla beğeneni vardır. Benzer şekilde Facebook un kendi kurumsal hesabının 80 milyon civarında beğeneni vardır. Düşünseniz bu işi kişi hesapları ile yaptıklarını 80 milyon kişiye onay verecekler. Ayrıca kişi hesaplarında sınır 5000 kişidir. Eğer siz de Facebook da daha ciddi yer almak ve gerçekten bir kurum, firma, organizasyon izlenimi bırakmak istiyorsanız Facebook ta sayfa hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Müşterilerimiz arasında bazı büyük dernekler vardır ki bunlar bu işlemi hala kişi hesabı ile yapmaktadır. Bu ise bize göre ciddi bir dernek olmadıkları izlenimi uyandırmaktadır. Mesela düşünün bir firmanın sitesine girdiniz sitesi ne kadar görsel ve kullanışlı ise sizin üzerinizdeki etkisi de o kadar güzel olur.

  Gelelim Facebook ta sayfa oluşturmaya bu işlem için sizlere çok güzel anlaşılır bir video hazırladık. Lütfen izleyiniz. Ayrıca sayfayı oluşturduktan sonra bu sayfayı sitenize entegre etmeniz sonra beğen box ve takip edin gibi modülleri sitenize eklemeniz gerekmektedir. İlerleyen videolarımızı da mutlaka izleyiniz.
  Kurumsal Facebook Sayfası Nasıl Oluşturulur

 • Facebook sayfanızın beğenbox ını sitenize popup duyurusu olarak nasıl eklenir?

  Bu işlem için yönetim panelinden Facebook Entegrasyonu(E1) kısmına geliniz. Burada daha önceden oluşturduğumuz facebook sayfa yolunu girdiğimiz kutunun hemen altında "Duyurulara Beğen Box Ekle" diye bir tuş bulunmaktadır. Bu tuşa basarsanız belirttiğiniz facebook sayfasına ait duyurulara bir duyuru eklenecektir. Ve bu duyuru popupta açılacak şekilde ayarlanacaktır. Bu işlem için yandaki videoyu izleyebilirsiniz.

  Popup duyurulara beğen box ekleme tuşu Popupta açılmış facebook beğen box içeren bir duyuru örneği
  Duyurulara Facebook beğen box nasıl eklenir

 • Facebook sayfanızın takip edin ek modülü nasıl eklenir?

  Bu işlem için yönetim panelinden Facebook Entegrasyonu(E1) kısmına geliniz. Burada daha önceden oluşturduğumuz facebook sayfa yolunu girdiğimiz kutunun hemen altında "Sol Kısıma Takip Edin Ekle" diye bir tuş bulunmaktadır. Bu tuşa bastığınızda otomatik olarak belirttiğimiz facebook sayfasına ait sol kısımda en üst kısıma bir ek modül eklenecektir. Bu ek modül içerisinde facebook sayfanıza bir link tuşu ve hemen altında beğen tuşu bulunmaktadır. Eğer html bilginiz varsa bu modül içerisine Twitter ve Google+ takip edin tuşları ekleyebilirsiniz.

  Sol kısıma takip edin ek modülü ekleme tuşu Ana sayfada takip edin ek modülü
  Sol kısıma facebook takip edin ek modülü eklemek
VİDEOLARVİDEOLAR
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0508

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran