Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

MENÜ SİSTEMİ

Menü sistemi ile sitenizde bulunan özellikle üst kısımda ve alt kısımda bulunan menüleri kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Hiyerarşik bir yapıya sahip olan menü sistemi ile istediğiniz kadar alt menü ekleyebilir bunlar tıklandığında ise ister kendi sitenize ait sayfalara isterseniz başka sitelere ait sayfalar yönlendirebilirsiniz. Bu menü kayıtlarına ayrıca ikon atayarak daha görsel bir hal almasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman bu menü kayıtları kapatabilir kullanmayabilirsiniz. Menü eğer sayfa dışına taşarsa otomatik olarak ters yöne açılarak daima sayfa içerisinde kalacaktır. Şuan için sadece üst menü bu sistemi kullanmaktadır. İlerleyen zamanlarda alt kısımda yer alan menü, sol kısımdaki menü ve üye menüdeki kayıtlar da bu sisteme dahil olacaktır. Bu sistemi daha iyi öğrenmek için aşağıda bazı soru ve cevaplar yer almaktadır. Bunları inceleyerek en güzel şekilde bu menü sisteminden istifade edebilirsiniz.


 • Menü sistemine nereden erişebiliriz?

  Menü sistemine yönetim panelinden Menü İşlemleri (H1) tuşundan erişebilirsiniz.
 • Menü nasıl oluşturabiliriz?

  Menü sistemi aynı slayt show ve reklam modülü gibi önce albüm ekleme ve daha sonra bu albüme kayıtlar ekleme şeklinde çalışmaktadır. Bu yüzden yönetim paneline menü işlemleri(H1) bölümüne girdikten sonra sol üst kısımda yer alan menü ekle tuşuna basarak menü ekleyebilirsiniz. İstediğiniz kadar menü oluşturabilirsiniz. Tabi bu menülerden hangisini kullanmak isterseniz kullanmak istediğiniz yerde bu oluşturduğunuz menülerden birisini seçmeniz gerekmektedir.Menü oluştururken menüye bir isim vermeniz gerekmektedir. Sonra hemen altında menü türü yazan yerden yatay yada dikey olarak menüyü seçmeniz gerekmektedir. Yatay menüye örnek olarak üst kısımda bulunan menü örnek olabilir. Dikey menüye örnek olarak ise sitenizde sol kısımda yer alan sol menü örnek olabilir. Daha sonra kaydet tuşuna basarak menüyü kaydetmeniz yeterli olacaktır.

    
  Menü sistemine menü nasıl eklenir?
 • Oluşturduğumuz menüye nasıl kayıtlar ve alt kayıtlar ekleyebiliriz?

  Menü sistemine menümüzü ekledikten sonra bu menümüze kayıt eklememiz gerekmektedir. Bu işlem için önce menü listesinden kayıt eklemek istediğimiz menü tıklanır. Sonra gelen sayfada sağ üstte yer alan kayıt ekle tuşuna basarsanız menümüze kayıt ekleme sayfası gelecektir. Buradan kaydımız için gerekli olan başlığı ve linki girdikten sonra kaydet tuşu ile kaydımızı ekleyebiliriz. Ayrıca linkler sadece kendi sitenizdeki sayfalara değil de başka sitedeki sayfalara da olabilir. Eklediğini menü kayıtlar menü kayıtları sayfasında listelenecektir. İsterseniz bunlardan göstermek istemediklerinizi göster tuşuna basarak gizleyebilirsiniz. Tüm bunları en güzel şekilde anlatan sağ taraftaki videomuzu izleyerek sıfırdan nasıl bir menü oluşturduk ve bu menüyü nasıl sitemize ekledik öğrenebilirsiniz.
  Menü sistemine kayıt nasıl eklenir

 • Menü kayıtlarımıza nasıl ikon atayabiliriz?

  Menü kayıtlarına ikon atayabilmek için menü kaydını oluşturduğunuz sayfada yada düzenleme sayfasında ikon seçiniz diye bir tuş bulunmaktadır. Bu tuşa basarsanız karşınıza 4 tane seçenek çıkacaktır. Sırası ile

  • Bunlardan ilki Site ikonlarından seç seçeneğidir. Bu kısımda sitemiz genelinde modüllerde kullandığımız ikonlardan seçebilirsiniz. 
  • İkinci olanda ise Dosya yöneticisine yükle ve seç kısmı. Burada ise bilgisayarınızdan Photoshop ile tasarladığınız png ikonlarını dosya yöneticisine yükleyebilir bu ikonları seçebilirsiniz. 
  • Üçüncü yöntem de ise sizlere önceden satın almış olduğumuz binlerce ikondan oluşan son derece kaliteli ikonların yer aldığı bir sayfa bulunmaktadır. Buradaki ikonları ingilizce olarak arama yaparak ihtiyacınız olanı kullanabilirsiniz.
  • Dördüncü yöntem de ise internet üzerinde ikon arama motoru olan www.iconarchive.com sitesindeki ikonları kullanabileceğiniz bir sayfa bulunmaktadır. Burada bulunan videoyu izleyerek nasıl ikon arayıp sitenizde bu ikonu nasıl kullanabileceğiniz son derece güzel bir şekilde anlatılmıştır.
  Tüm bu ikon seçeneklerini kullanarak bir önceki video da oluşturduğumuz menümüzün kayıtlarına ikonların nasıl atandığını öğrenmek için sağ tarafta bulunan videoyu mutlaka izleyiniz.

  Menü kayıtlarına ikon nasıl atanır

 • www.iconarchive.com sitesinde bulunan ücretsiz ikonları nasıl kullanabilirim?

  www.iconarchive.com sitesi internette yüzbinlerce ikonun bulunduğu listelendiği bir arama motorudur. Bu ikonlar arasında ücretli, ücretsiz, ticari kullanımı serbest (commercial free) olan yüzbinlerce kaliteli ve düşük kaliteli ikonlar bulunmaktadır. Site ingilizce olduğu için ikon aramalarında ingilizce arama yapmanız gerekmektedir. Bazı ücretli ikonların ön izlemeleri bulunmaktadır. Bu ikonları ücret ödemeden sitenizde kullanmayınız. Tüm bu işlemleri en güzel şekilde anlatan bir video hazırladık. Lütfen bu videoyu izleyiniz. 
  IconArchive.com sitesinden ikon seçme

 • Menü kayıtlarının sıralarını değiştirebilir miyiz?

  Bu işlem çok basittir. Menü kayıtlarımızın listelendiği sayfada sağ tarafta bulunan yukarı taşı ve aşağı taşı okları ile kayıtların yerlerini değiştirebilirsiniz. 
  Menü kayıtlarının sırası nasıl değiştirilir

 • Oluşturduğumuz menüyü nasıl anasayfa da üst menüde kullanabiliriz?

  Bu işlem için menülerin listelendiği sayfanın altında hangi kısımda hangi menüyü kullanmak istediğiniz seçebileceğiniz bir ayar bölümü bulunmaktadır. Buradan Üst Kısımda Kullanılacak Menü yazan yerden yeni oluşturduğunuz menüye seçebilirsiniz.
  Anasayfada üst kısıma nasıl menü atayabiliriz
VİDEOLARVİDEOLAR
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0283

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran