Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

SLAYTSHOW MODÜLÜ

Slayt Show ile sitenize fotoğraflardan oluşan hatta bu fotoğrafların üzerilerine içerik koyabileceğiniz 3D efektleri olan slaytlar yapabilirsiniz. Bu işlem için yönetim panelinden Slayt Show(A5) bölümünden slayt albümleri oluşturabilir bu albümlere kayıt ekleyebilir, bu kayıtlara arka planına sitenizdeki foto galeriden resimler ekleyebilir, kendi pcnizden yükleyebilir yada başka bir sitede bulunan bir resmi kullanabilirsiniz. Bu kayıtlara sitenizdeki başka sayfalara linkler verebilirsiniz. Hatta bu kayıtların içerisine video bile ekleyebilirsiniz. Bu videolar tıklanıldığında isterseniz popupta açabilir isterseniz kendi sayfasına gidebilir. Bu Slayt Show javascript kullandığı için Ipad ve Iphone gibi cihazlarda bile açacaktır. Daha bir çok özellik barındıran Slayt Show hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıda bulunan soruları inceleyiniz. Bu kısımda yer alan sorular yeni ürettiğimiz Slayt Show üzerinedir. Eski flash slayt show geliştirilmeye devam etmeyecektir.
 • Slayt Show nedir? Nereden Slayt Show'a erişebiliriz?

  Slayt Show sitenizde anasayfanızda bulunan önemli bazı içerikleriniz yada fotolarınızın efekli bir şekilde değiştiği bir modüldür. Sayfanın üst bölgesinde bulunur. Slayt Show un düzenlemesini sadece yöneticiler yönetim panelinden Slayt Albümleri(A5) nden yapabilirler.
 • Nasıl slayt albümü ekleyebilirim?

  Bu işlem için önce yönetim paneline geliniz. Buradan Slayt Albümleri(A5) yazan ikonu tıklayınız. Sonra gelen sayfada sol üst kısımda bulunan Slayt Albümü Ekle tuşuna basarak yeni bir albüm oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız son slayt eğer gösteri kapalı değilse ana sayfada en üstte yer alacaktır. İlerleyen zamanlarda bu slayt albümlerini ek modül olarak yada sayfa içerilerinde kullanabileceksiniz.
 • Slayt albümü ayarları nasıl yapılır?

  Slayt albümü ayarlarını slayt albümünü eklerken yadan ekledikten sonra düzenle tuşundan yapabilirsiniz. Buradan slaytınızın genişliğini, yüksekliğini, 3D yada 2D efekt olarak nelerin kullanılacağı slaytlar arası geçişlerin kaç sn de yapılacağı ve slaytta çerçeve kullanılıp kullanılmayacağını ayarlayabilirsiniz. Slaytınıza başlık verebilirsiniz. Tüm bu işlemleri en iyi şekilde anlatan sağdaki videomuzu izleyiniz. 
  Slayt albümü nasıl eklenir?

 • Slayt albümüne nasıl slayt kaydı ekleyebilirim?

  Slaytlar sadece albümlere eklenir. Öncelikle albüm ekledikten sonra eklemiş olduğunuz albümün üzerini tıklayınız. Albüme ait slaytların listelendiği bir sayfa gelecektir. Burada sol üstte bulunan slayt ekle tuşundan slayt eklemesi yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri en iyi şekilde anlatan sağdaki videomuzu izleyiniz. 
  Slayt kaydı nasıl eklenir

 • Slayt fotoğraflarının boyutunu nasıl ayarlayabilirim?

  İki şekilde ayarlama yapabilirsiniz. Albüme slayt eklerken baz alacağımız oran albüm genişliği ve yüksekliği olmalı. Eğer ekleyeceğimiz fotoğraf bu ebatlardan büyük ise bu fotoğrafta slayt olarak kullanmak istediğimiz bölgeyi seçmemiz gerekmektedir. Daha sonra bu seçtiğimiz bölge kırpılacaktır. Eğer eklenecek fotoğraf albüm genişliğinden ve yüksekliğinden küçük ise bu fotoğrafın slaytta nerede yer alacağını belirlememiz gerekmektedir. Tüm bu işlemleri slayta resim ekledikten sonra resmi düzenle ve kırp tuşuna basarak açılan pencereden ayarlayabilirsiniz. Ayarlama sonrası açılan penceredeki seçiliyi işle tuşuna basıp slayt düzenleme sayfasına geri dönebilir ve kaydedebilirsiniz.
  Slayt fotoğraflarının boyutunu nasıl ayarlayabilirim

 • Slayt fotoğrafı olarak PNG(transparan foto) eklemek nasıl olur?

  Bu özellik Yeni Slayt Show'un getirdiği şahane özelliklerden bir tanesidir. Eğer sitenizde daha görsel ve göz alıcı bir slayt show olsun istiyorsanız PNG resimleri kullabilirsiniz .Sizler için PNG ve JPEG resimler arasındaki farkı anlatan çok güzel video hazırladık. Lütfen sağ taraftaki videoyu izleyiniz.
  Slayt fotoğrafı olarak png kullanımı

 • Slayt kaydına içerik video eklemek nasıl olur?

  Bu işlem son derece basittir. Slayt show ile beraber slayt üzerilerine içerik eklemek için slayt düzenleme sayfasına editör eklenmiştir. Bu editörü gelişmiş editör de açarak video ekleyebilir bunu slayt üzerinden yer almasını sağlayabilirsiniz. Örnek videomuzda bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hatta Youtube videosu bile ekleyebilirsiniz.
  Slayt içine video ekleme
VİDEOLARVİDEOLAR
Sayfa Üretim süresi :0,0312

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran